Asiakasmaksut

Aikuinen, yhden vyöhykkeen sisällä  3,30 €
Vammaispalvelumatkat työ ja opiskelu  1,60 €
7-16-vuotiaat  1,70 €
Pyörätuolimatkustaja ja saattaja

 maksuton

Veteraanit ja miinanraivaajat  maksuton      
Muut matkat

 Oulun Joukko­liikenteen 
 vyöhyke­hinnasto

Arvolipulla matkan hinta on 2,05 € (Waltti-kortti). 

Palveluliikenteen aikataulut 

linjat 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 | X = käy tarvittaessa, Kutsuohjattu = reitti muodostuu tilausten mukaan

Tilaukset tehdään  Matkapalvelukeskuksesta arkisin klo 7-17 p. 08 5584 4015.  

Linja 1 
Pateniemi-Keskusta-
OYS-Keskusta-Pateniemi
 
08:40    Rajakylä
09:00   Pateniemi
09:25   Alppila
09:30   Tuira,
           terveysasema
10:00   Keskusta
10:10   OYS
10:25   Marketit
10:30   OYS
10:40   Marketit
10:50   OYS
11:15   Keskusta
11:25   Tuira,
           terveysasema
11:40   Alppila
12:00   Pateniemi
12:25   Alppila
12:30   Tuira,
           terveysasema
12:50   Keskusta
13:00   OYS
           Marketit
13:20   OYS
13:25   Marketit
13:35   Keskusta
13:40   Anttila
13:45   Otto Karhi
X         Tuira,
           terveysasema
X         Alppila
14:00   Pateniemi
X         Parkettitie
Linja 2 
Haapalehto-Tuira- 
Keskusta-OYS
 
08:00   Kutsuohjattu -
08:50    Korvensuora
09:00    Haapalehto
09:10    Myllyoja
09:15    Hintta
09:25    Tuira
09:40    Keskusta
09:50    Marketit
10:00    OYS
10:15    Marketit
10:25    Keskusta
10:55    Marketit
11:00    OYS
11:10    Marketit
11:15    Keskusta
11:25   Tuira
11:40    Puolivälin-
           kangas/
           Välivainio
11:45    Myllyoja
11:50    Korvensuora
12:00    Haapalehto
12:10    Myllyoja
12:20   Tuira
12:45    Keskusta
13:00    Marketit
13:05    OYS
X          Marketit
13:55    Keskusta
14:10    Tuira
14:20    Myllyoja
X          Haapalehto
X          Korvensuora
15:00   Kutsuohjattu
16:00
Linja 3 
Kaukovainio-Keskusta-OYS-Tuira
 
08:00    Kutsuohjattu/
           Pohjoinen
08:15    Tuira
08:30    Keskusta
08:40    OYS
08:50    Maikkula
09:00    Kaukovainio
09:20    Oulunsuu
09:25    OYS/Värttö
09:30    Marketit
09:35    Keskusta
09:45    Tuira
10:20    Keskusta
10:30    Marketit
10:40    Oulunsuu
10:45    Maikkula
11:00    Kaukovainio
11:20    Oulunsuu
11:25    OYS/Värttö
11:30    Marketit
11:35    Keskusta
11:45    Tuira
12:10    Keskusta
X          Marketit
X          OYS/Värttö
X          Oulunsuu
X          Maikkula
13:00    Kaukovainio
13:20    Oulunsuu
13:25    OYS/Värttö
13:30    Marketit
13:40    Keskusta
14:00    Tuira
14:15    Keskusta
14:25    Marketit
14:30    OYS/Värttö
X          Oulunsuu
Linja 4 
Lintula-Keskusta- OYS-
Keskusta-Lintula
 
08:25    Tuira
08:30    Keskusta
08:40    Höyhtyä/
           Karjasilta
08:50    Kaakkuri/
           Mäntylä
09:00    Lintula
09:05    Höyhtyä
09:20    Keskusta
09:45    Intiö
09:50    Marketit
09:55    OYS
10:10    Intiö
10:30    Keskusta
10:45    OYS
X          Marketit
11:15    Intiö
11:30    Keskusta
11:40    Höyhtyä
11:45    Lintula
11:50    Mäntylä
12:00    Lintula
12:05    Höyhtyä
12:25    Anttila
12:30    Keskusta
12:45    Intiö
X          Marketit
X          OYS
13:15    Intiö
X          Keskusta
13:25    Anttila
13:30    Keskusta
13:40    Höyhtyä
13:45    Lintula
13:50    Mäntylä
14:20    Keskusta
Linja 5 
Kuivasjärvi-Keskusta- OYS-Keskusta-Kuivasjärvi
 
08:30    Kutsuohjattu
08:50    Kuivasjärvi
09:05    Kaijonharju,
          terveysasema
09:30    Tuira,
          terveysasema
09:40    Keskusta
10:00    OYS
10:20    Keskusta
10:35    Tuira,
          terveysasema
10:50    Kaijonharju,
          terveysasema
10:45    Kuivasjärvi
11:05    Kaijonharju,
          terveysasema
11:20    Tuira,
          terveysasema
11:45    Keskusta
12:05    OYS
12:15    Raksila
12:20    Keskusta
12:30    Karjasilta
X          Keskusta
X          Raksila
13:00    OYS
13:20    Keskusta
13:35    Tuira,
          terveysasema
X          Kaijonharju,
          terveysasema
15:00   Kutsuohjattu
16:00
Linja 6 
Caritas-koti-OYS- Keskusta-OYS- Caritas-koti- Keskusta
 
08:00    Caritas-koti
08:10    Höyhtyä/
           Kaukovainio
08:15    Oulunsuu
08:20    OYS
08:25    Värttö
08:30    Marketit
08:45    Keskusta/
           Intiö
09:00    Marketit
09:10    OYS
09:15    Oulunsuu
09:20    Kaukovainio/
           Höyhtyä
09:35    Caritas-koti
09:50    Keskusta
10:00    Caritas-koti
10:10    Höyhtyä/
           Kaukovainio
10:20    Oulunsuu
10:25    OYS
10:35    Marketit
10:50    Keskusta
11:05    Marketit
11:15    OYS
11:20    Oulunsuu
11:25    Kaukovainio/
           Höyhtyä
11:40    Caritas-koti
11:50    Höyhtyä/
           Kaukovainio
12:00    Oulunsuu
12:10    OYS
12:15    Värttö
12:20    Marketit/
           Intiö
12:35    Keskusta
12:55    Marketit
13:10    OYS
13:25    Oulunsuu
13:30    Kaukovainio/
           Höyhtyä
13:50    Caritas-koti
           Keskusta
14:35    Höyhtyä/
           Kaukovainio
14:45    Oulunsuu
14:55    OYS/Värttö
15:00    Kutsuohjattu
16:00
Linja 7
Salonpää-Oulunsalo
-Kaakkuri-Oulun keskusta
 
08:20    Salonpää 
08:45   Oulunsalon
           Kapteeni 
09:00    Salonkartano 
09:15    Kaakkuri 
09:30    Kontinkangas 
09:40    Oulun keskusta 
10:00    Herukka 
10:10    Rajakylä 
10:20    Koskela 
10:30    Hietasaari 
10:40    Tuira 
11:45    Oulun
            keskusta 
11:55    Kontinkangas 
12:10    Kaakkuri 
12:25    Oulunsalon
            Kapteeni 
12:55    Salonpää 
13:00     Oulunsalo, 
-15:00   Kutsuohjattu