Onni-liikenteen aikataulut

Linja 1
Pateniemi - Tuira - Oys - keskusta - Pateniemi

Linja 1. Pateniemi - Tuira - Oys - keskusta - Pateniemi

Avaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 1 

09:00   Pateniemi
09:20   Alppila
09:30   Tuira, HVK
9:45     Keskusta
10:10   OYS
10:00 -10:50 Kutsuohjattu
10:50   OYS
11:05   Keskusta
11:25   Tuira, HVK
11:40   Alppila
12:00   Pateniemi
12:30   Tuira, HVK
12:40   Keskusta
13:10   OYS
13:20   OYS
13:35   Keskusta
14:20   Pateniemi
14:30-16:00 Kutsuohjattu

Linja 2
Korvensuora - Tuira - Oys - keskusta

Linja 2. Korvensuora - Tuira - Oys - keskustaAvaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 2

08:00   Kutsuohjattu
08:45   Korvensuora
09:00   Myllyoja
09:20   Tuira
09:40   Keskusta
10:00   OYS
10:00 -11:00 Kutsuohjattu
11:00   OYS
11:10   Keskusta
11:25   Tuira
11:40   Puolivälinkangas
11:45   Myllyoja
12:00   Haapalehto
12:20   Tuira
12:40   Keskusta
13:05   OYS
13:05-13:30 Kutsuohjattu
13:40   OYS
13:55   Keskusta
14:10   Tuira
14:20   Myllyoja
15:00 - 15:30 Kutsuohjattu
15:45   OYS-Mäntylä

Linja 3
Kaijonharju - Tuira - Oys - Maikkula - Kaukovainio

Linja 3. Kaijonharju - Tuira - Oys - Maikkula - Kaukovainio

Avaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 3

08:00    Kaijonharju
08:15   Tuira
08:25    Keskusta
08:40   OYS
08:50   Maikkula
09:00    Kaukovainio
09:15   OYS
09:35   Keskusta
09:50    Tuira
10:35    OYS
10:45   Maikkula
11:00   Kaukovainio
11:15   OYS
11:35    Keskusta
11:50    Tuira
12:10   Keskusta
12:45    Maikkula
13:00   Kaukovainio
13:15    OYS
13:40   Keskusta
13:50   Tuira
14:10    Keskusta
14:30   OYS
14:40   Kaukovainio
 

Linja 4
Tuira - keskusta - Kaakkuri - Mäntylä - Intiö - Oys

Linja 4. Tuira - keskusta - Kaakkuri - Mäntylä - Intiö - Oys

Avaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 4

08:00    Tuira
08:15   Keskusta
08:40   Kaakkuri
09:00    Lintula
09:05   Höyhtyä
09:20   Keskusta
09:45   Intiö
09:50   Marketit
09:55    OYS
10:10   Intiö
10:30    Keskusta
10:45    OYS
11:00   Marketit
11:25   Keskusta
11:40    Höyhtyä
11:50   Mäntylä
12:00   Lintula
12:20   Keskusta
13:00    OYS
13:15   Intiö
13:30    Keskusta
13:40   Höyhtyä
13:45   Lintula
13:50    Mäntylä
14:20   Keskusta
14:50   OYS
15:10    Keskusta
 

Linja 5
Kaijonharju - Tuira - Oys - Keskusta

Linja 5. Kaijonharju - Tuira - Oys - Keskusta

Avaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 5

08:00   Kutsuohjattu
08:50   Kaijonharju
09:30   Tuira HVK
09:40   Keskusta
10:00   OYS
10:10   Keskusta
10:20   Tuira HVK
10:50   Kaijonharju
11:20   Tuira HVK
11:45   Keskusta
12:05   OYS
12:20   Keskusta
12:30   Karjasilta
13:00   OYS
13:10   Keskusta
13:20   Tuira HVK
14:00   Kuivasjärvi
14:25   Keskusta
14:30 - 15:45 Kutsuohjattu

Linja 6
Caritas koti - Oulunsuu - Oys - keskusta - Kaukovainio

Linja 6. Carista koti - Oulunsuu - Oys - keskusta - Kaukovainio

Avaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 6

08:00    Caritas-koti
08:10   Höyhtyä/Kaukovainio
08:15    Oulunsuu
08:20   OYS
08:35   Myllytulli
08:45    Keskusta
09:10   OYS
09:15   Oulunsuu
09:20    Höyhtyä
09:35   Caritas-koti
09:45   Keskusta
10:00   Caritas-koti
10:10    Kaukovainio
10:20   Oulunsuu
10:25    OYS
10:40   Keskusta
11:00   Intiö
11:15   OYS
11:20   Oulunsuu
11:25    Höyhtyä
11:40   Caritas-koti
11:50   Kaukovainio
12:00   Oulunsuu
12:10    OYS
Värttö
12:35   Keskusta
13:10   OYS
13:25   Oulunsuu
13:30    Höyhtyä
13:50   Caritas-koti
14:00   Keskusta
14:35   Kaukovainio
14:50    OYS
15:00 - 16:00 Kutsuohjattu
 

Linja 7
Salonpää - Oulunsalon Kapteeni - Kaakkuri - Herukka

Linja 7. Salonpää - Oulunsalon Kapteeni - Kaakkuri - Herukka

Avaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 7

08:20    Salonpää 
08:45    Oulunsalon Kapteeni
09:00   Salonkartano 
09:15    Kaakkuri 
09:35    Herukka 
09:45   Rajakylä 
09:55   Koskela 
10:00   Tuira 
10:25 - 11:15  Kutsuohjattu
11:20   Oulun keskusta
11:30   Kontinkangas 
11:45    Kaakkuri 
12:00   Oulunsalon Kapteeni
12:30    Salonpää 
13:00   Oulunsalo
13:15    Kaakkuri
13:15 -14:45 Kutsuohjattu
14:45    Kaakkuri
15:00    Oulunsalo
 

Linja 8
Haukipudas - Rajakylä - Linnamaa - Tuira - Oys

Avaa suurempi kartta kuvasta (pdf).

Linja 8

Ma, to ja pe
08:40   Halosenniemi 
09:00   Martinniemi 
09:20   Haukipudas HVK 
11:00   Haukipudas HVK 
11:20   Martinniemi 
11:30   Halosenniemi

Ti ja ke
X (08:40) Onkamo 
09:10   Asemakylä 
09:20   Haukipudas HVK 
11:00   Haukipudas HVK 
11:10   Asemakylä 
X (11:30) Onkamo

Ma-pe (joka päivä)
09:35   Kiviniemi/Kello 
10:00   Haukipudas HVK 
12:25   Kello/Kiviniemi 
12:45   Rajakylä 
13:00   Linnanmaa 
13:25   Tuiran HVK 
13:55   Marketit 
14:05   OYS 
15:10   Marketit 
15:35   Tuira 
16:20   Herukka 
16:45   Haukipudas

Linjat 9
Yli-Ii, Kiiminki

Maanantai

07.00 Yli-Ii (Sale Karjalantie)

07.40 Kiiminki P

09.00 Jääli

09.20 Kiiminki kk

10.45 Palautus Jääli T2

11.20 – 11.50 Tauko

12.00 Palautus Kiiminki E – Yli-Ii

12.40 Yli-Ii (Sale), tilauksesta

13.20 Kiiminki P

14:40 Jääli

 

Tiistai

07.50 Jääli

08.40 Reitti Hannukseen alkaa

11.00 Palautus Hannukseen alkaa

11.30 – 12.00 Tauko

14.50 Jääli

 

 

 

 

 

Keskiviikko

07.00 Yli-Ii (Sale Karjalantie)

07.40 Kiiminki P

07.50 Jääli

08.35 Senioritoiminta

11.20 – 11.50 Tauko

12.00 Palautus Kiiminki E – Yli-Ii

12.40 Yli-Ii (Sale), tilauksesta

13.20 Kiiminki P

15.15 Välikylä

 

 

Torstai

07.00 Yli-Ii (Sale Karjalantie)

07.40 Kiiminki P

07.50 Välikylä

08.40 Reitti Hannukseen alkaa

11.00 Reitin palautus Hannukseen

11.20 – 11.50 Tauko

12.00 Kiiminki E – Yli-Ii

12.40 Yli-Ii (Sale), tilauksesta

13.20 Kiiminki P

14.45 Välikylä, tilauksesta

Perjantai

07.30 Kiiminki

07.50 Alakylä

09.00 Huttukylästä Koitelinkoskentien
         kautta keskustaan

09.40 Alakylästä Honkasen tienpäästä 
         Takalontien kautta keskustaan

10.40 Reitin palautus Huttukylään T2

11.10 Reitin palautus Alakylään T2

12.00 -12.30 Tauko

13.45 Alakylä

 

 

Linja 10
Yli-Kiiminki

Maanantai

07:00    Somerovaara

07:30    Arkala

08:00    Karahka - Vesala

10:45    Tauko 

11:15    Ylikiiminki kk 

13:15    Vanhustentalon asiointi

14:00  Ylikiiminki kk

  • Karahka
  • Vesala

14:45    Ylikiiminki kk

Tiistai

07:00    Tori

07:30    Nuoritta

08:00    Vanhusten päivätoiminta

08:30    Ylikiiminki kk

  • Karahka
  • Vesala

10:45    Tauko

11:15    Ylikiiminki kk 

12:30    Karahka - Vesala

15:00    Keskusta

15:45    Ylikiiminki kk - Vesala

 

Keskiviikko

07:00    Tori

07:30    Yli-Vuotto

08:00    Ylikiiminki kk

  • Karahka
  • Vesala

10:45    Tauko 

11:15    Keskusta  - Yli-Vuotto 

12:30    Ylikiiminki kk 

  • Karahka
  • Vesala

14:45    Ylikiiminki kk - Yli-Vuotto

 

Torstai

06:45    Somerovaara

07:15    Arkala 

08:00    Vanhusten päivätoiminta

09:15    Ylikiiminki kk 

  • Karahka
  • Vesala

10:45    Tauko 

11:15    Ylikiiminki kk - Somerovaara

12:45    Kutsuohjattu

             Ylikiiminki kk

  • Karahka
  •  Vesala

14:00    Vanhusten päivätoiminta

14:45    Keskusta - Ylikiiminki kk

 

Perjantai

07:30    Nuoritta 

08:20    Ylikiiminki kk

  • Karahka
  • Vesala 

10:45    Tauko

11:15    Ylikiiminki kk - Nuoritta 

12:30    Ylikiiminki kk

  • Karahka  
  • Vesala 

13:30    Keskusta - Nuoritta

 

Hinnasto

Matkojen hinnat perustuvat Oulun joukkoliikenteen vyöhykehinnastoon

  • Esim. aikuinen yhden vyöhykkeen sisällä 3,30 €, vammaispalvelumatkan saattaja maksuton
  • Esim. arvolipulla matkan hinta yhden vyöhykkeen sisällä 2,05 € (Waltti-kortti)
  • Katso kaikki hinnat vyöhykehinnastosta

Erityishinnat

  • Vammaispalvelumatkat, työhön ja opiskeluun 1,60 €
  • 7–16-vuotiaat 1,70 €
  • Pyörätuolimatkustaja ja saattaja maksuton
  • Veteraanit ja miinanraivaajat maksuton