In English | Tekstin koko A- A+

Oulun joukkoliikenne

Asiakasmaksut

 
 Aikuinen, yhden vyöhykkeen sisällä  3,30 €
 Vammaispalvelumatkat työ ja opiskelu  1,60 €
 7-16-vuotiaat  1,70 €
 Pyörätuolimatkustaja ja saattaja  maksuton
 Veteraanit ja miinanraivaajat  maksuton      
 Muut matkat  Oulun Joukkoliikenteen 
 vyöhykehinnasto

Palveluliikenteen aikataulut 

linjat 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 | X = käy tarvittaessa, KUO = kutsuohjattu

Tilaukset tehdään  Matkapalvelukeskuksesta arkisin klo 7-17 p. 08 5584 4015.  

Linja 1 
Pateniemi-Keskusta-
OYS-Keskusta-Pateniemi
 
08:40   Rajakylä
09:00   Pateniemi
09:25   Alppila
09:30   Tuira,
           terveysasema
10:00   Keskusta
10:10   OYS
10:25   Marketit
10:30   OYS
10:40   Marketit
10:50   OYS
11:15   Keskusta
11:25   Tuira,
           terveysasema
11:40   Alppila
12:00   Pateniemi
12:25   Alppila
12:30   Tuira,
           terveysasema
12:50   Keskusta
X         OYS
13:35   Marketit
13:30   OYS
13:40   Marketit
X         Keskusta
13:40   Anttila
13:45   Otto Karhi
X         Tuira,
           terveysasema
X         Alppila
14:00   Pateniemi
X         Parkettitie
Linja 2 
Haapalehto-Tuira- 
Keskusta-OYS
 
08:50   Korvensuora
09:00   Haapalehto
09:10   Myllyoja
09:15   Hintta
09:25   Tuira
09:40   Keskusta
09:50   Marketit
10:00   OYS
10:15   Marketit
10:25   Keskusta
10:55   Marketit
11:00   OYS
11:10   Marketit
11:15   Keskusta
11:35   Tuira
11:40   Puolivälin-
           kangas/
           Välivainio
11:45   Myllyoja
11:50   Korvensuora
12:00   Haapalehto
12:10   Myllyoja
12:35   Tuira
12:45   Keskusta
13:00   Marketit
13:05   Oys
X         Marketit
13:55   Keskusta
14:10   Tuira
14:20   Myllyoja
X         Haapalehto
X         Korvensuora
Linja 3 
Kaukovainio-Keskusta-OYS-Tuira
 
08:00   Kutsuohjattu/
           Pohjoinen
08:15   Tuira
08:30   Keskusta
08:40   OYS
08:50   Maikkula
09:00   Kaukovainio
09:20   Oulunsuu
09:25   OYS/Värttö
09:30   Marketit
09:35   Keskusta
09:45   Tuira
10:20   Keskusta
10:30   Marketit
10:40   Oulunsuu
10:45   Maikkula
11:00   Kaukovainio
11:20   Oulunsuu
11:25   OYS/Värttö
11:30   Marketit
11:35   Keskusta
11:45   Tuira
12:10   Keskusta
X         Marketit
X         OYS/Värttö
X         Oulunsuu
X         Maikkula
13:00   Kaukovainio
13:20   Oulunsuu
13:25   OYS/Värttö
13:30   Marketit
13:40   Keskusta
14:00   Tuira
14:15   Keskusta
14:25   Marketit
14:30   OYS/Värttö
X         Oulunsuu
Linja 4 
Lintula-Keskusta- OYS-
Keskusta-Lintula
 
08:25   Tuira
08:30   Keskusta
08:40   Höyhtyä/
           Karjasilta
08:50   Kaakkuri/
           Mäntylä
09:00   Lintula
09:05   Höyhtyä
09:20   Keskusta
09:45   Intiö
09:50   Marketit
09:55   OYS
10:10   Intiö
10:30   Keskusta
10:45   OYS
X         Marketit
11:15   Intiö
11:30   Keskusta
11:40   Höyhtyä
11:45   Lintula
11:50   Mäntylä
12:00   Lintula
12:05   Höyhtyä
12:25   Anttila
12:30   Keskusta
12:45   Intiö
X         Marketit
X         OYS
13:15   Intiö
X         Keskusta
13:25   Anttila
13:30   Keskusta
13:40   Höyhtyä
13:45   Lintula
13:50   Mäntylä
14:20   Keskusta
Linja 5 
Kuivasjärvi-Keskusta- OYS-Keskusta-Kuivasjärvi
 
08:30   Kutsuohjattu
08:50   Kuivasjärvi
09:05   Kaijonharju,
          terveysasema
09:30   Tuira,
          terveysasema
09:40   Keskusta
10:00   OYS
10:20   Keskusta
10:35   Tuira,
          terveysasema
10:50   Kaijonharju,
          terveysasema
10:55   Kuivasjärvi
11:05   Kaijonharju,
          terveysasema
11:30   Tuira,
          terveysasema
11:45   Keskusta
12:05   OYS
12:15   Raksila
12:20   Keskusta
12:30   Karjasilta
X         Keskusta
X         Raksila
13:00   OYS
13:20   Keskusta
13:35   Tuira,
          terveysasema
X         Kaijonharju,
          terveysasema
Linja 6 
Caritas-koti-OYS- Keskusta-OYS- Caritas-koti- Keskusta
 
08:00   Caritas-koti
08:10   Höyhtyä/
           Kaukovainio
08:15   Oulunsuu
08:20   OYS
08:25   Värttö
08:30   Marketit
08:45   Keskusta/
           Intiö
09:00   Marketit
09:10   OYS
09:15   Oulunsuu
09:20   Kaukovainio/
           Höyhtyä
09:35   Caritas-koti
09:50   Keskusta
10:00   Caritas-koti
10:10   Höyhtyä/
           Kaukovainio
10:20   Oulunsuu
10:25   OYS
10:35   Marketit
10:50   Keskusta
11:05   Marketit
11:15   OYS
11:20   Oulunsuu
11:25   Kaukovainio/
           Höyhtyä
11:40   Caritas-koti
11:50   Höyhtyä/
           Kaukovainio
12:00   Oulunsuu
12:10   OYS
12:15   Värttö
12:20   Marketit/
           Intiö
12:35   Keskusta
12:55   Marketit
13:10   OYS
13:25   Oulunsuu
13:30   Kaukovainio/
           Höyhtyä
13:50   Caritas-koti
           Keskusta
14:35   Höyhtyä/
           Kaukovainio
14:45   Oulunsuu
14:55   OYS/Värttö
15:00   Kutsuohjattu
-16:00
Linja 7
Salonpää-Oulunsalo
-Kaakkuri-Oulun keskusta
 
08:20   Salonpää 
08:45   Oulunsalon
           Kapteeni 
09:00    Salonkartano 
09:15    Kaakkuri 
09:30    Kontinkangas 
09:40    Oulun keskusta 
10:00    Herukka 
10:10    Rajakylä 
10:20    Koskela 
10:30    Hietasaari 
10:40    Tuira 
11:45    Oulun
            keskusta 
11:55    Kontinkangas 
12:10    Kaakkuri 
12:25    Oulunsalon
            Kapteeni 
12:55    Salonpää 
13:00    Oulunsalo, 
-15:00   Kutsuohjattu 

Katso myös